Најновије актуелности

12. 12. 2024.

Одржана обука за спровођење ревизија у реалном времену

Запослени у Државној ревизорској институцији (ДРИ), на челу са руководством, учествовали су 4. и 5, као и 10. и 11. децембра, на обуци за планирање и спровођење ревизије у реалном времену одржаној у Београду.

10. 12. 2024.

Делегација ДРИ учествовала на обележавању 30 година од оснивања Ревизорског суда Републике Словеније

Делегација Државне ревизорске институције (ДРИ) учествовала је на свечаности поводом обележавања 30 година од оснивања Ревизорског суда Републике Словеније одржаној 8. и 9. децембра у Конгресном центру „Брдо“ код Крања.

10. 12. 2024.

Председник ДРИ на састанку Пододбора за економска и финансијска питања и статистику

Председник Државне ревизорске институције (ДРИ) и генерални државни ревизор, др Душко Пејовић, обратио се данас представницима Европске комисије током видео конференције и изнео најновије информације у вези са екстерном ревизијом на састанку Пододбора за економска и финансијска питања и статистику за праћење Споразума о стабилизацији и придруживању (ССП) Републике Србије Европској унији, одржаном у хибридном формату.

28. 11. 2024.

Делегација ДРИ учествовала на конференцији поводом обележавања јубилеја ВРИ Републике Северне Македоније

Државне ревизорске институције на челу са председником и генералним државним ревизором, др Душком Пејовићем, учествовала је на свечаном обележавању 25 година рада Државног завода за ревизију Републике Северне Македоније, одржаном 27. новембра у Скопљу.

28. 11. 2024.

Представници ДРИ учесници међународне конференције о ревизији финансирања политичких партија и изборних кампања

Представници Државне ревизорске институције (ДРИ), Марија Баста, овлашћена државна ревизорка и Радован Медић, виши саветник у ревизији, учествовали су на међународној конференцији „Ревизија финансирања политичких партија и изборних кампања“, одржаној 27. новембра у Братислави у организацији Врховне ревизорске институције (ВРИ) Републике Словачке.

Одржан четврти регионални састанак ревизорских тимова за паралелне ревизије сврсисходности пословања „Остваривање родне равноправности“

Одржан четврти регионални састанак ревизорских тимова за паралелне ревизије сврсисходности пословања „Остваривање родне равноправности“

Објављено: 15. 9. 2023.

Ревизорски тим Државне ревизорске институције, који спроводи паралелну ревизију сврсисходности пословања „Остваривање родне равноправности“ учествовао је на четвртом регионалном састанку ревизорских тимова врховних ревизорских институција (ВРИ) Црне Горе, Босне и Херцеговине, Федерације Босне и Херцеговине, Републике Српске и Републике Србије одржаном 14. септембра у Бањалуци.

Тимови свих врховних ревизорских институција су представили прелиминарне налазе ревизије, а договорене су и активности за предстојећи састанак који ће, почетком децембра,  бити одржан у Београду.

У складу са потписаним Споразумом 24. фебруара 2023. године у Београду, свака ВРИ ће ревизију спроводити на свом подручју, у складу са релевантним законодавством и стручним саопштењима Међународне организације врховних ревизорских институција (ИНТОСАИ). По завршетку ревизије, свака потписница Споразума израдиће сопствени извештај о спроведеној ревизији сврсисходности пословања.

Како је предвиђено Споразумом, Државна ревизорска институција Републике Србије има улогу координатора у спровођењу активности за ову ревизију.

Испред Државне ревизорске институције скупу су присуствовали Никола Стефановић, овлашћени државни ревизор, Жељко Крстић, државни ревизор и Марина Арсеновић, млађи саветник у ревизији.

Државна ревизорска институција паралелну ревизију сврсисходности пословања спроводи под називом „Успостављање родно одговорног буџетирања у Републици Србији“.

Паралелна ревизија сврсисходности пословања спроводи се у области родне равноправности – Циља одрживог развоја 5 – „Постићи родну равноправност и оснаживати све жене и девојчице“.

Подршку у реализацији пројектних активности потписницама Споразума пружа Агенција Уједињених нација за родну равноправност и оснаживање жена (UN Women) у оквиру регионалног програма „Трансформативно финансирање за родну равноправност – ка транспарентнијем, инклузивнијем и одговорнијем управљању на Западном Балкану”, док финансијску подршку пројекту пружа Шведска агенција за међународни развој и сарадњу (СИДА).