Најновије актуелности

16. 4. 2025.

ДРИ започела ревизију код 101 субјекта ревизије

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је током априла поступак ревизије финансијских извештаја, правилности пословања и комбинованих ревизија финансијских извештаја и правилности пословања код 101 субјекта ревизије.

15. 4. 2025.

Чланица Савета ДРИ представила најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја

„Најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја односе се на погрешно евидентирање у помоћним књигама и исказивање у финансијским извештајима, исказивање неодговарајуће економске класификације, исказивање износа или извора финансирања у неодговарајућој колони финансијских извештаја“, рекла је Љиљана Димитријевић, чланица Савета Државне ревизорске институције (ДРИ) на семинару који је Институт интерних ревизора Србије организовао 14. и 15. априла на Фрушкој гори.

11. 4. 2025.

Започето спровођење комбинованих ревизија правилности и сврсисходности пословања

У складу са Програмом ревизије Државне ревизорске институције (ДРИ) за 2025. годину, ДРИ је започела спровођењe комбиноване ревизије правилности и сврсисходности пословања.

11. 4. 2025.

Представница ДРИ предавач на семинару о значају функционисања система финансијског управљања и контроле

Горанка Јовановић, овлашћена државна ревизорка представила је важност, значај и улогу интерне ревизије на семинару Удружења овлашћених интерних ревизора у јавном сектору одржаном 10. и 11. априла у циљу промоције и развоја професије интерне ревизије код корисника јавних средстава у Републици Србији и имплементације интерне финансијске контроле, односно система финансијског управљања и контроле.

9. 4. 2025.

Започето спровођење ревизија сврсисходности пословања из Програма ревизије ДРИ за 2025. годину

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је спровођење ревизија сврсисходности пословања у складу са Програмом ревизије за 2025. годину.



Одржан 24. УН/ИНТОСАИ Симпозијум

Објављено: 4. 6. 2017.

Делегација Државне ревизорске институције на челу са потпредседницом Институције Бојаном Митровић, присуствовала је 24. УН/ИНТОСАИ Симпозијуму, одржаном у Бечу, Аустрија, од 31. маја до 2. јуна 2017. године, који је организован у сарадњи Генералног секретаријата ИНТОСАИ и Одељења УН за економска и социјална питања (УНДЕСА).

Догађају је присуствовало више од 150 учесника из више од 70 ВРИ и неколико међународних институција.

Главна тема симпозијума била је “Дигитализација, отворени подаци и анализа података - релевантност и импликације на ревизорски рад ВРИ, укључујући праћење доприноса ВРИ у реализацији циљева одрживог развоја“.

Симпозијум је отворила Маргит Кракер, генерални секретар ИНТОСАИ и председница Рачунског суда Аустрије, Марион Бартeлеми, директор Одељења УН за економска и социјална питања и ХајдиМендоза, генерални подсекретар Канцеларије за интерни надзор.

Симпозијум је обухватио две сесије посвећене подтемама: „Дигитализација, отворени подаци и анализа података – Релевантност и импликације на ревизорски рад ВРИ“ и „Праћење активности са 22.Конгреса ИНТОСАИ: Допринос ВРИ у реализацији циљева одрживог развоја“.


Дискусије су показале да нове информационе технологије и могућности за коришћење података са собом доносе бројне прилике, али и велике изазове за ВРИ. ВРИ су свесне чињенице да у време све веће доступности информација оне имају све значајнију улогу као пружаоци квалитетних информација на основу својих ревизија. Такође знају и да дигитализација доноси све већа очекивања од ВРИ и мења захтеве у погледу рада на ревизијама. Као последица тога, размена искустава и примера најбољих пракси је од великог значаја. Истовремено, праћење резултата 22. Конгреса ИНТОСАИ показало је да су ВРИ свесне значајних доприноса које могу да дају за успешно спровођење циљева одрживог развоја. Шта више, предузимају се конкретни кораци на нивоу целе ИНТОСАИ у том смислу, како се и наводи у Декларацији из Абу Дабија.

На крају симпозијума, учесници су усвојили закључке и препорука са 24.УН/ИНТОСАИ Симпозијума.

Посета је организована уз подршку пројекта “Ефикаснији механизми одговорности у јавним финансијама” који спроводе Државна ревизорска институција и Програм уједињених нација за развој (УНДП), а који је финансиран од стране Владе Шведске.