Најновије актуелности

16. 4. 2025.

ДРИ започела ревизију код 101 субјекта ревизије

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је током априла поступак ревизије финансијских извештаја, правилности пословања и комбинованих ревизија финансијских извештаја и правилности пословања код 101 субјекта ревизије.

15. 4. 2025.

Чланица Савета ДРИ представила најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја

„Најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја односе се на погрешно евидентирање у помоћним књигама и исказивање у финансијским извештајима, исказивање неодговарајуће економске класификације, исказивање износа или извора финансирања у неодговарајућој колони финансијских извештаја“, рекла је Љиљана Димитријевић, чланица Савета Државне ревизорске институције (ДРИ) на семинару који је Институт интерних ревизора Србије организовао 14. и 15. априла на Фрушкој гори.

11. 4. 2025.

Започето спровођење комбинованих ревизија правилности и сврсисходности пословања

У складу са Програмом ревизије Државне ревизорске институције (ДРИ) за 2025. годину, ДРИ је започела спровођењe комбиноване ревизије правилности и сврсисходности пословања.

11. 4. 2025.

Представница ДРИ предавач на семинару о значају функционисања система финансијског управљања и контроле

Горанка Јовановић, овлашћена државна ревизорка представила је важност, значај и улогу интерне ревизије на семинару Удружења овлашћених интерних ревизора у јавном сектору одржаном 10. и 11. априла у циљу промоције и развоја професије интерне ревизије код корисника јавних средстава у Републици Србији и имплементације интерне финансијске контроле, односно система финансијског управљања и контроле.

9. 4. 2025.

Започето спровођење ревизија сврсисходности пословања из Програма ревизије ДРИ за 2025. годину

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је спровођење ревизија сврсисходности пословања у складу са Програмом ревизије за 2025. годину.



Највише ревизорско звање за 22 ревизора

Објављено: 4. 7. 2012.

У Државној ревизорској институцији данас су уручени први сертификати о стицању највишег ревизорског звања за обављање послова ревизије у јавном сектору Републике Србије – овлашћени државни ревизор. Сертификате о стицању овог ревизорског звања добило је 22 ревизора. Председник Државне ревизорске институције Радослав Сретеновић, коме је такође уручен сертификат, изјавио је тим поводом да је ово важан корак ка даљој професионализацији рада државних ревизора и побољшању квалитета њиховог рада.

„Очекујем да уручење ових сертификата буде још већи подстицај за професионални рад ревизора, њихово даље професионално усавршавање за израду извештаја о ревизији финансијских извештаја и правилности пословања субјеката ревизије", нагласио је Сретеновић и додао да ће програм сертификације бити настављен. Према његовим речима, обављање ревизије је тежак и сложен посао и захтева професионализам, стручно знање, независност и интегритет у спровођењу тог поступка.
Сретеновић се захвалио представницима UNDP-а и Влади Краљевине Норвешке који су помогли ову сертификацију кроз пројекат „Јачања механизама одговорности у области јавних финансија“.
Након усвојеног Правилника о програму и начину полагања испита за стицање звања државни ревизор и овлашћени државни ревизор децембра 2010. године, а који је ступио на снагу 7. јануара 2011. године, започета је обука и припрема за полагање четири стручна испита. Први сертификати за звање државни ревизор уручени су 27. јануара 2012. године за 40 ревизора. А данас су, од тих државних ревизора, 22 стекли сертификат за звање овлашћени државни ревизор.

Државна ревизорска институција тренутно има 129 запослених. Од тог броја на пословима ревизије запослено је 94 људи, и то три врховна државна ревизора, 12 овлашћених државних ревизора, 18 државних ревизора, а остали се налазе на пословима вишег саветника, самосталног саветника, саветника, млађег саветника и приправника.