Најновије актуелности

16. 4. 2025.

ДРИ започела ревизију код 101 субјекта ревизије

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је током априла поступак ревизије финансијских извештаја, правилности пословања и комбинованих ревизија финансијских извештаја и правилности пословања код 101 субјекта ревизије.

15. 4. 2025.

Чланица Савета ДРИ представила најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја

„Најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја односе се на погрешно евидентирање у помоћним књигама и исказивање у финансијским извештајима, исказивање неодговарајуће економске класификације, исказивање износа или извора финансирања у неодговарајућој колони финансијских извештаја“, рекла је Љиљана Димитријевић, чланица Савета Државне ревизорске институције (ДРИ) на семинару који је Институт интерних ревизора Србије организовао 14. и 15. априла на Фрушкој гори.

11. 4. 2025.

Започето спровођење комбинованих ревизија правилности и сврсисходности пословања

У складу са Програмом ревизије Државне ревизорске институције (ДРИ) за 2025. годину, ДРИ је започела спровођењe комбиноване ревизије правилности и сврсисходности пословања.

11. 4. 2025.

Представница ДРИ предавач на семинару о значају функционисања система финансијског управљања и контроле

Горанка Јовановић, овлашћена државна ревизорка представила је важност, значај и улогу интерне ревизије на семинару Удружења овлашћених интерних ревизора у јавном сектору одржаном 10. и 11. априла у циљу промоције и развоја професије интерне ревизије код корисника јавних средстава у Републици Србији и имплементације интерне финансијске контроле, односно система финансијског управљања и контроле.

9. 4. 2025.

Започето спровођење ревизија сврсисходности пословања из Програма ревизије ДРИ за 2025. годину

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је спровођење ревизија сврсисходности пословања у складу са Програмом ревизије за 2025. годину.



Ефикаснија сарадња Државне ревизорске институције и тужилаштва

Објављено: 24. 10. 2012.

Представници Државне ревизорске институције и Удружења јавних тужилаца и заменика јавних тужилаца разговарали су јуче о конкретним корацима за успостављање ефикасније сарадње између две институције. Циљ овог, као и наредних округлих столова, је ефикасније вођење кривичних поступака по пријавама Државне ревизорске институције.
Председник Државне ревизорске институције Радослав Сретеновић, представљајући досадашња искуства у сарадњи са тужилаштвом, нагласио је значај идентификовања кључних области за побољшање међусобне сарадње, како би пријаве поднете због незаконитости биле ефикасно процесуиране.
Сретеновић је истакао да Државна ревизорска институција, као највиши орган ревизије јавних средстава у Србији, спроводећи мере из своје надлежности, од 2011. године подноси надлежним тужилаштвима кривичне пријаве и пријаве за привредни преступ, када у поступку ревизије открије материјално значајне радње које указују на постојање елемената привредног преступа, односно кривичног дела. Он је подсетио да је Државна ревизорска институција, надлежним тужилаштвима, до сада поднела 29 пријава за привредни преступ и три кривичне пријаве.
Заменик јавног тужиоца Основног јавног тужиластва у Ваљеву Ненад Маринковић представио је досадашња искуства колега тужилаца у поступањима према пријавама Државне ревизорске институције. Он је навео конкретне потребе тужилаца за боље разумевање материје и ефикаснији рад.

По завршетку уводних излагања представника Државне ревизорске институције и Удружења јавних тужилаца и заменика јавних тужилаца, отворена је дискусија након које су формулисани конкретни предлози за унапређење комуникације и сарадње. Такође, договорено је и да представници Пројекта за реформу правосуђа и одговорну власт предложе додатне активности које ће унапредити рад обе институције.
Округли сто је одржан у оквиру Пројекта за реформу правосуђа и одговорну власт, који финансира Америчка агенција за међународни развој (USAID).