Најновије актуелности

11. 6. 2025.

Саобраћајно предузеће „Ласта“ тешко кршило обавезу доброг пословања

Саобраћајно предузеће „Ласта“ а. д., Београд, тешко је кршило обавезу доброг пословања, због чега је Државна ревизорска институција (ДРИ) упутила Надзорном одбору овог предузећа захтев за разрешење одговорног лица, Владана Секулића, генералног директора.

9. 6. 2025.

Представнице ДРИ учеснице састанка ЕУРОСАИ Пројектне групе за користи и методологије ревизије у реалном времену

Представнице Државне ревизорске институције, Светлана Милановић Врцељ, државни ревизор и Јелена Божовић, саветник у ревизији, учествовале су на трећем годишњем састанку ЕУРОСАИ Пројектне групе за користи и методологије ревизије у реалном времену, одржаном  5. и 6. јуна у Букурешту, у организацији ВРИ Италије и Румуније.

6. 6. 2025.

Предавање руководства ДРИ за представнике здравствених установа

Врховни државни ревизор у Сектору број 3, Жељко Мотић, одржао је 5. јуна предавање током саветовања које је под називом „Разменом искустава до бољих резултата“ Комора здравствених установа Србије одржала на Златибору.

6. 6. 2025.

Представници ДРИ учесници радионице одржане у Истанбулу

Представници Државне ревизорске институције (ДРИ), Милош Мандушић, виши саветник за контролу квалитета и Томислав Јовановић, виши саветник за европске интеграције, учествовали су на радионици за напредну обуку за Оквир за мерење учинка врховних ревизорских институција (ВРИ), одржаној од 2. до 6. јуна у Истанбулу.

2. 6. 2025.

Извештај о раду ДРИ за 2024. годину представљен члановима Одбора за финансије

Марија Обреновић, в. ф. председника Савета и генералног државног ревизора Државне ревизорске институције (ДРИ), представила је данас члановима Одбора за финансије, републички буџет и контролу трошења јавних средстава Народне скупштине Извештај о раду ДРИ за 2024. годину.

ДРИ објавила регистар препорука за 2022. годину

ДРИ објавила регистар препорука за 2022. годину

Објављено: 21. 3. 2024.

Државна ревизорска институција (ДРИ) објавила је на свом веб-сајту Регистар препорука за 2022. годину. У ревизијама спроведеним у 2022. години, ДРИ је дала 2.743 препоруке. Највише препорука дато је у ревизијама финансијских извештаја – 1.084, затим у ревизијама правилности пословања – 960, у ревизијама сврсисходности пословања – 241 препоруку, у комбинованим ревизијама финансијских извештаја и правилности пословања – 260 препорука, док је у ревизијама правилности и сврсисходности пословања дато 198 препорука.

Од укупно 2.743 препоруке, које су дате субјектима на основу ревизија спроведених 2022. године ради отклањања откривених неправилности/несврсисходности, 996 препорука је „првог приоритета“ – које се односе на неправилности/несврсисходности које су субјекти ревизије, по закону, дужни да отклоне у року од 90 дана, 1.418 препорука је „другог приоритета“ – за неправилности/несврсисходности које су субјекти дужни да отклоне у року до годину дана и 329 препорука је „трећег приоритета“ – за неправилности/несврсисходности које су субјекти дужни да отклоне у року до три године.

Као што је и било очекивано, на данашњи дан највећи је проценат извршења препорука првог приоритета, и то 92,67 одсто. Када посматрамо препоруке првог и другог приоритета, с обзиром на то да је прошло годину дана од давања препорука, проценат њиховог спровођења је 83,39 одсто.

Објављивањем препорука свим заинтересованим странама омогућено је да прате статус сваке препоруке дате у свакој врсти ревизије, свим субјектима, што је афирмативно за оне субјекте који спроводе препоруке и подстицајно за друге субјекте који треба да унапреде спровођење препорука које им је дала ДРИ.         

Регистру препорука можете приступити избором подменија „регистар препорука“ у оквиру менија „ревизије“ или путем следећег линка: https://www.dri.rs/registar-preporuka.

Наставак објављивања Регистра препорука представља додатни корак ка повећању транспарентности и финансијске дисциплине институција јавног сектора, као и одговорности у трошењу јавних средстава.

Државна ревизорска институција је стратешки опредељена за то да у оквиру својих надлежности максимално допринесе унапређењу степена реализације препорука ревизије и да резултате поступка ревизије учини видљивијим и сврсисходнијим.