Најновије актуелности

24. 4. 2024.

Представници ДРИ учествовали на састанку ЕУРОСАИ Радне групе за ревизију средстава додељених за непогоде и катастрофе

Представници Државне ревизорске институције – овлашћени државни ревизори,  Драгојле Полић и Горан Чабаркапа и виши саветник за пројекте и европске интеграције, Томислав Јовановић, учествовали су на Десетом састанку ЕУРОСАИ Радне групе за ревизију средстава додељених за непогоде и катастрофе, одржаном 22. и 23. априла у Варшави.

19. 4. 2024.

ДРИ започела ревизију код још 103 корисника јавних средстава

Државна ревизорска институција (ДРИ),  у складу са Програмом ревизије за 2024. годину, започела је током априла поступак ревизије финансијских извештаја, правилности пословања и комбинованих ревизија финансијских извештаја и правилности пословања код још 103 корисника јавних средстава.

19. 4. 2024.

Председник ДРИ учествовао на 26. УН/ИНТОСАИ Симпозијуму у Бечу

Председник Државне ревизорске институције и генерални државни ревизор, др Душко Пејовић, учествовао је на 26. УН/ИНТОСАИ Симпозијуму који је на тему „Спровођење Циља одрживог развоја 13 о климатским мерама: улога, допринос и искуство врховних ревизорских институција (ВРИ)“, у организацији Генералног секретаријата ИНТОСАИ и Уједињених нација, одржан 16–18. априла у Бечу.

15. 4. 2024.

Представник ДРИ учесник међународног састанка ревизора

Врховни државни ревизор у Сектору број 3, Жељко Мотић, учествовао је 11. и 12. априла 2024. године на међународном састанку ревизора у Берну, заједно са представницима врховних ревизорских институција и представницима интерне ревизије у јавном сектору из земаља региона и Европе. 

9. 4. 2024.

Започето спровођење комбинованих ревизија правилности и сврсисходности пословања

У складу са Програмом ревизије Државне ревизорске институције за 2024. годину, ДРИ је започела спровођење 33 комбинованe ревизијe правилности и сврсисходности пословања.

Руководство ДРИ одржало предавање за представнике здравствених установа

Руководство ДРИ одржало предавање за представнике здравствених установа

Објављено: 8. 12. 2023.

Председник Државне ревизорске институције и генерални државни ревизор, др Душко Пејовић и врховни државни ревизор, Жељко Мотић, одржали су 7. децембра предавања током саветовања „Боље здравство за боље здравље“ у организацији Коморе здравствених установа Србије. Саветовање је окупило више од 400 учесника из целе Србије који су током тродневног скупа пратили презентације и панеле о најактуелнијим темама у вези са системом здравствене заштите.

Др Душко Пејовић одржао је предавање на тему „Систем финансијског управљања и контроле“, у којем је, поред теоријског сагледавања, акценат ставио на практичне примере  налаза утврђене приликом спровођења ревизија код здравствених установа. У склопу теме, др Пејовић је представио и закључке и налазе спроведене ревизије сврсисходности пословања на тему „Ефикасност успостављања интерне финансијске контроле у здравственим установама“. Он је оценио да је од изузетног значаја да се оваква предавања одржавају, како би се представници здравствених установа упознали са конкретном темом и како би били у могућности да и сами сагледају и исправе недостатке у функционисању у својим установама.

Жељко Мотић, врховни државни ревизор Сектора 3, одржао је предавање на тему „Примери неправилности утврђених у ревизији финансијских извештаја здравствених установа“, са освртом на налазе који су утврђени у самим обрасцима финансијских извештаја.

Имајући у виду да су установе започеле припремне активности за састављање финансијских извештаја, као што су попис, усаглашавање књиговодствених евиденција и друге припремне радње, саветовање је организовано у правом тренутку, када је тема актуелна и када учесници могу да извуку највећу корист.

Државна ревизорска институција својим радом доприноси унапређењу и остваривању циљева пословања примењујући систематичан приступ у оцењивању система финансијског управљања и контроле у односу на идентификовање ризика, процену ризика и управљање ризиком од стране руководилаца свих нивоа код корисника јавних средстава, усклађеност пословања са законима и интерним актима, поузданост и потпуност финансијских и других информација, као и извршење задатака и постизање циљева.