Најновије актуелности

26. 4. 2024.

Одржана обука о етици и интегритету за запосленe у ДРИ

У складу са Посебним програмом стручног усавршавања запослених у Државној ревизорској институцији (ДРИ) за 2024. годину, новозапослени и запослени, који нису похађали обуку у претходне три године, учествовали су на обуци Етика и лични интегритет, одржаној 26. априла у просторијама ДРИ.

24. 4. 2024.

Представници ДРИ учествовали на састанку ЕУРОСАИ Радне групе за ревизију средстава додељених за непогоде и катастрофе

Представници Државне ревизорске институције – овлашћени државни ревизори,  Драгојле Полић и Горан Чабаркапа и виши саветник за пројекте и европске интеграције, Томислав Јовановић, учествовали су на Десетом састанку ЕУРОСАИ Радне групе за ревизију средстава додељених за непогоде и катастрофе, одржаном 22. и 23. априла у Варшави.

19. 4. 2024.

ДРИ започела ревизију код још 103 корисника јавних средстава

Државна ревизорска институција (ДРИ),  у складу са Програмом ревизије за 2024. годину, започела је током априла поступак ревизије финансијских извештаја, правилности пословања и комбинованих ревизија финансијских извештаја и правилности пословања код још 103 корисника јавних средстава.

19. 4. 2024.

Председник ДРИ учествовао на 26. УН/ИНТОСАИ Симпозијуму у Бечу

Председник Државне ревизорске институције и генерални државни ревизор, др Душко Пејовић, учествовао је на 26. УН/ИНТОСАИ Симпозијуму који је на тему „Спровођење Циља одрживог развоја 13 о климатским мерама: улога, допринос и искуство врховних ревизорских институција (ВРИ)“, у организацији Генералног секретаријата ИНТОСАИ и Уједињених нација, одржан 16–18. априла у Бечу.

15. 4. 2024.

Представник ДРИ учесник међународног састанка ревизора

Врховни државни ревизор у Сектору број 3, Жељко Мотић, учествовао је 11. и 12. априла 2024. године на међународном састанку ревизора у Берну, заједно са представницима врховних ревизорских институција и представницима интерне ревизије у јавном сектору из земаља региона и Европе. 

ДРИ објавила регистар препорука за 2021. годину

ДРИ објавила регистар препорука за 2021. годину

Објављено: 26. 6. 2023.

Државна ревизорска институција (ДРИ) објавила је данас на свом веб-сајту Регистар препорука за 2021. годину. У ревизијама, спроведеним у 2021. години, ДРИ је дала 2.542 препоруке. Највише препорука дали смо у ревизијама правилности пословања – 1.300, затим у ревизијама финансијских извештаја 923, у ревизијама сврсисходности пословања дали смо 216 препорука, а у комбинованим ревизијама финансијских извештаја и правилности пословања 103 препорукe.


Од укупно 2.542 препоруке које су дате субјектима на основу ревизија спроведених 2021. године ради отклањања откривених неправилности/несврсисходности, 973 препоруке су „првог приоритета“ – које се односе на неправилности/несврсисходности које су субјекти ревизије, по закону, дужни да отклоне у року од 90 дана, 1.285 препорука је „другог приоритета“ – за неправилности/несврсисходности које су субјекти дужни да отклоне у року до годину дана и 284 препорука је „трећег приоритета“ – за неправилности/несврсисходности које су субјекти дужни да отклоне у року до три године и тако изврше препоруке Државне ревизорске институције.

 
Као што је и било очекивано, на данашњи дан највећи је проценат извршења препорука првог приоритета, и то 93%. Када посматрамо препоруке првог и другог приоритета, с обзиром на то да је прошло годину дана од давања препорука, проценат њиховог  спровођења је 83%.

Објављивањем препорука свим заинтересованим странама омогућено је да прате статус сваке препоруке дате у свакој врсти ревизије, свим субјектима, што је афирмативно за оне субјекте који спроводе препоруке и подстицајно за друге субјекте који треба да унапреде спровођење препорука које им је дала ДРИ.

Регистру препорука можете приступити избором подменија „регистар препорука“ у оквиру менија „ревизије“ или путем следећег линка:

https://www.dri.rs/registar-preporuka

Наставак објављивања Регистра препорука представља додатни корак ка повећању транспарентности и финансијске дисциплине институција јавног сектора, као и одговорности у трошењу јавних средстава.

Државна ревизорска институција је стратешки опредељена за то да у оквиру својих надлежности максимално допринесе унапређењу степена реализације препорука ревизије и да резултате поступка ревизије учини видљивијим и сврсисходнијим.