Никола Стефановић, oвлашћени државни ревизор и Милош Мандушић, виши саветник за контролу квалитета учествовали су на пролећном семинару Европске организације врховних ревизорских институција (ЕУРОСАИ) Радне групе за ревизију заштите животне средине одржаном путем видео конференције 10. и 11. маја под називом „Климатске промене и питања воде: водоснабдевање/суше, претње од поплава“.
Државна ревизорска институција, у складу са Програмом ревизије за 2022. годину, започела је током марта и априла поступак ревизије финансијских извештаја, ревизије правилности пословања и ревизије финансијских извештаја и правилности пословања код још 57 корисника јавних средстава.
Врховни државни ревизор Ивица Гавриловић, државни ревизори Драган Стојановић, Дејан Стојиљковић и Жељко Мотић и саветник за анализу и планирање Јован Вуковић учествовали су на онлајн семинару ЕУРОСАИ РГ за ИТ одржаном 12. априла под називом „Вода иза бране – изазови за ВРИ у погледу протока података“ у организацији ВРИ Естоније.
Државна ревизорска институција (ДРИ) доставила је Народној скупштини Републике Србије Извештај о раду ДРИ за 2021. годину, у складу са Законом и у року, 28. марта.
Државна ревизорска институција је у ревизијама спроведеним у 2020. години дала субјектима ревизије 2.155 препорука и објавила их на свом вебсајту у Регистру препорука за 2020. годину. Највише препорука ДРИ је дала у ревизијама финансијских извештаја 1.215, затим у ревизијама правилности пословања 534, у ревизијама сврсисходности пословања 264 препорука, а у комбинованим ревизијама финансијских извештаја и правилности пословања 142 препорукe.
Др Душко Пејовић, председник Државне ревизорске институције (ДРИ) и генерални државни ревизор учествовао је данас, путем zoom платформе, на састанку председника Мреже врховних ревизорских институција (ВРИ) држава кандидата и потенцијалних кандидата за чланство у Европској унији и Европског ревизорског суда одржаном у Паризу, у организацији СИГМА (заједничке иницијативе ОЕЦД и ЕУ).
Савет Државне ревизорске институције именовао је данас Ивицу Гавриловића по други пут на функцију врховног државног ревизора у Сектору број 5 (Сектор за методологију ревизије и развој). Гавриловић је, полагањем заклетве пред члановима Савета, преузео дужност врховног државног ревизора.
Живота Антић, први именовани врховни државни ревизор у Државној ревизорској институцији, који је ту функцију обављао од 1. јула 2008. године до 21. априла 2012. године преминуо је 9. марта 2022. године у Нишу након краће болести.
Председник Државне ревизорске институције и генерални државни ревизор Републике Србије др Душко Пејовић и главни државни ревизор Државног завода за ревизију Републике Северне Македоније Максим Ацевски потписали су данас у Скопљу Споразум о сарадњи.
Државна ревизорска институција (ДРИ) је започела поступак ревизије 111 субјеката јавних средстава у складу са Програмом ревизије ДРИ за 2022. годину који је усвојио Савет ДРИ 24. децембра 2021. године.
У четвртој оцени националног система за управљање јавним финансијама у Србији, односно Извештају о оцени учинка „Јавни расходи и финансијска одговорност“ (ПЕФА), у области екстерне ревизије, а након три претходно спроведене оцене ПЕФА на централном нивоу државе у 2007, 2010. и 2015. години, Државна ревизорска институција остварила је значајно више оцене у односу на претходни извештај.
Председник Државне ревизорске институције (ДРИ) и генерални државни ревизор др Душко Пејовић свечано је данас у Београду отворио први Центар за обуку Државне ревизорске институције
СИГМА спроводи оцене принципа јавне управе у државама кандидатима и државама потенцијалним кандидатима за чланство у ЕУ од 2015. године. Од 2017. године ове оцене се спроводе на основу Методолошког оквира за принципе јавне управе. Годишњи извештаји СИГМА-е уносе се у годишње извештаје Европске комисије о напретку држава кандидата и држава потенцијалних кандидата за чланство у ЕУ. У Извештају о СИГМА оцени принципа јавне управе Републике Србије за 2021. годину екстерна ревизија је најбоље оцењена област у Србији и то оценом 4.5 у односу на највишу оцену која износи 5.0, са највећим напретком у односу на 2017. годину када је оцењена са 3.5.